
Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні великий Кобзар приходить до нас…
Щовесни, коли тануть сніги і на небі засяє веселка. Повні сил і живої снаги ми вшановуємо пам’ять Шевченка!
У старій хатині в кріпака колись в тихий день весняний хлопчик народивсь. Колись давно в Україні хлопча виростало. Невідомого малого Тарасиком звали. Хто той хлопчик був Тарас? Це поет бездольних мас, це співець і наш Кобзар, в серці мав любові жар. Що такого він зробив? Україну полюбив! Полюбляв він малювати та вірші складати.
З 6 по 10 березня 2023 року у дошкільному закладі проводилися Шевченківські дні, метою яких є ознайомлення дітей із життям та творчістю українського поета Т. Г. Шевченка та показати, як він оспівує красу рідного краю, любов до України.
В усіх вікових групах протягом тижня проводилися тематичні заняття «Маленьким про Великого Кобзаря». Діти ознайомились з дитячими роками поета, із задоволенням слухали та виконували українські пісні, декламували вірші. У музичному залі була організована виставка дитячих малюнків «У картинній галереї» (за творами Т. Г. Шевченка), дошкільнята розглядали репродукції дитячих малюнків. Протягом тижня проводився конкурс знавців поезії Тараса Шевченка «Мій улюблений вірш».
Підсумком тематичного тижня пройшла музично-літературна композиція, присвячена вшануванню пам’яті Т. Г. Шевченка «Маленьким дітям про великого Тараса Шевченка» для дітей старшого дошкільного віку. Метою даного заходу є формування свідомої соціальної особистості з патріотичними поглядами, виховування патріотичних почуттів, любов до рідної України, її людей, природи: прагнення більше дізнатися роль своїх видатних співвітчизників.
Цікаво проводилися театралізовані мініатюри: інсценізація вірша «Кобзар», «Зацвіла в долині..»; інсценізація пісні «На Тарасовій Горі», «Якби мені черевички..»
Вдале виконання оркестру народних музичних інструментів та поєднання сучасного «Доброго вечора ми з України» показало зв’язок поколінь.
Свято викликало яскравий емоційний відгук та естетичне задоволення від побаченого.
Тож знай, нащадку, що прийшов на зміну, тобі ясніш світитеме зоря,
Коли і ти полюбиш Україну, пройнявшись віщим словом Кобзаря.