Харчування

16.Лют.2023

Питання про лактозну непереносимість дуже часто постає в практиці лікаря педіатра. Величезна кількість батьків в Україні, намагаючись вилікувати різноманітну висипку, закрепи, кашель або навіть затримку психомоторного розвитку, притримуються для своєї дитини безмолочної або безлактозної дієти. Непереносимість лактози (лактазна недостатність) — патологічний процес, за якого перестають засвоюватися молочні продукти. Проблема виникає у перші місяці життя, оскільки … Продовжити читання “Лактозна непереносимість у дітей”

Детальніше
09.Лис.2022
Детальніше
11.Сер.2022

На виконання наказу департаменту освіти Житомирської міської ради від 08.08.2022 року №139, згідно рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 03.08.2022 №556 «Про встановлення вартості харчування окремих категорій дітей за рахунок бюджетних асигнувань» ПОВІДОМЛЯЄМО: що з 1 вересня 2022 року вартість харчування однієї дитини на день у закладах дошкільної освіти становить: Для дітей віком від … Продовжити читання “До відома батьків: про збільшення вартості харчування!”

Детальніше
02.Тра.2022

Гормон адреналін, що виділяється під час стресу, допомагає організмові мобілізуватися і врятуватися. Однак якщо загроза життю не зникає за кілька днів, він виділяється далі й пригнічує апетит. Тому ми не отримуємо необхідні поживні речовини і втрачаємо вагу. Натомість хронічним стресом керує гормон кортизол. Він руйнує білки, сприяє накопиченню жирів та змушує нас переїдати. Впоратися з … Продовжити читання “Що їсти під час війни”

Детальніше
14.Лют.2022

Родина бобових надзвичайно різноманітна. До неї належать не лише відомі нам горох, квасоля, сочевиця, боби та соя, а й чина, нут, маш, арахіс, вігна й какао-боби. Усі бобові умовно поділяють на овочеві та кормові. У їжу вжи­вають саме овочеві у вигляді зерен (горох, квасоля, соя, сочеви­ця, боби) або зелених стручків (стручкові квасоля, горох). Людство здавна … Продовжити читання “Бобові в дитячому раціоні”

Детальніше